SATıN ALMADAN ÖNCE YANGıN MERDIVENI KAPıSı THINGS TO KNOW

Satın Almadan Önce Yangın Merdiveni Kapısı Things To Know

Satın Almadan Önce Yangın Merdiveni Kapısı Things To Know

Blog Article

Binada yangın çıkması halinde yalın ve esrar yangın kapısı sebebiyle özelliklerine bağlı olarak belirli bir süre bir bölgede sınırlandırılır ve gayrı alanlara yayılması engellenir.

Projelerin yangın ve müstacel durumlarda korunması ile ilgili hazırlanan yönetmelikte Yangın Kapısı Özellikleri bütün detaylarıyla sınırlıtir. Bu özellikleri maddeler halinde;

Yangın kapıları, binanızın veya tesisinizin gereksinimlerine bağlı olarak birkaç farklı vikaye seviyesi esenlayabilir. Davetsiz misafirlerin birebir mezuniyet olmadan dışarıdan harismalarını zorlaştıran farklı kilitleme mekanizmaları (yaylı menteşeler kabil) mevcuttur.

Yangın Çıkış Kapısı yangın yönetmeliğine onat olarak belirlenen yerlere ve sayılara gereğince yerleştirilmelidir. Bu bapnın üzerinde veya doğruında Yangın Çıkış İşareti bulunmalı, kapı her dakika özgür bırakılmalı ve engellenmemelidir.

Yangın anında bapların sağlamlıklı şekilde açılıp - kapanması Yangın Kapısı Menteşesi kalitesi ve diğer Yangın Bapsı Aksesuarları ile uyumuyla sevap orantılıdır. İçerideki kötü ve ısının hariçya yansımaması kucakin bapnın çabucak kapanması çok önemlidir. 

Z tipi yangın merdivenlerinin çizimi mimarilırken yangın merdiveninin bulunmuş olduğu duvarda 3 metre boyutunda bir duvar mesafesi veya yangına karşı korumasız bir kapı bulunmaması gerekmektedir.

Çıkış mesafelerinin kapıdan kızılındığı bina tasarruf sınıflarında, bir koridor karınindeki 2 yangın merdiveni arasındaki açıklık, yağmurlama sistemi olmayan örgülarda koridor uzunluğunun yarısından ve evetğmurlama sistemi olan bünyelarda ise koridor uzunluğunun 1/3’ünden azca mümteni.

Yangın Çıkış Bapsı yangına dayanıklı bir malzemeden dokumalmalıdır. Bapnın yanma süresi en azca 30 an olmalıdır.

Kolaylıkla açılmalıdır. Bapnın kilitli olmaması yahut kilitli olsa üstelik hareketsiz hareketle açılabilmesi gerekir. Bapnın üzerinde panik amerikan bar veya benzeri bir sistem bulunmalıdır.

Yangın kapılarının üretim amacı beşer esenlığını yangın ve yaman gazının etkilerinden izole etmektir. İnsanların kaçışlarını Yangın Çıkış Kapısı emin bir şekilde yapmalarına yardımcı olur.

Performans çerezleri: Bu çerezler, görüşmeçilerin çoğunlukla ne sayfaları ziyaret etmiş olduğu ve genel ağ sayfalarından kusur mesajları düzenıp almadığı kadar görüşmeçilerin genel ağ sitesini ne kullandığı ile müteallik haber toplar.

Yangın Bapları ısı ve esrar sızdırmadığı sinein insanoğluın dumandan zehirlenmesine mânia olan müstacel gidişat kapı modeli olarak bilinmekte, Yangın Yönetmeliği kapsamında neredeyse bütün kalabalık olan binalarda kullanılması zaruri kılınmaktadır.

Spiral yangın merdiveni evet da dairesel yangın merdiveni olarak adlandırılan bu merdiven adını şeklinden almaktadır. Z tipi yangın merdivenine nazaran elan az tercih edilmesinin nedeni insanoğluın inerken ofis çizerek inmek zorunda kalmaları ve bunun neticesinde de baş dönmeleri yahut muvazene kaybı kadar şeyler yaşayabilmeleridir.

Montaj esnasında uygulanan sıvı conta ile Alfa Door yangın kapıları zehirli gaz lambası ve çeşitli kimyasal sızıntıları maksimum düzeyde engelleme özelliğine sahiptir.

Report this page